Patarimai vestuvių dienos planavimui

Pastebėjau, kad jaunieji planuodami savo šventės dieną dažnai užduoda tuos pačius klausimus, o mano patarimai jiems kartojasi. Todėl nusprendžiau parašyti vestuvių dienos planą, kuriuo remiantis galėsite susidėlioti savo šventės eigą ir geriau suprasti kiek laiko Jums reiks skirti atskiroms šventės dalims bei svarbių akimirkų įamžinimui. 

Vestuvių dienos planas, užsakant 8 valandų fotografo paslaugas:

Vestuvių fotografas Panevėžyje

Jaunojo ir jaunosios pasiruošimas


Jaunojo ir jaunosios pasiruošimas prieš ceremoniją po 30 min. kiekvienam. Reikia įvertinti ir kelionės laiką, jeigu jaunųjų pasiruošimas vyksta skirtingose vietose. Jei norime įamžinti ir jaunosios makiažo darymo akimirkas, reikia pridėti dar 30 min. Nuotakos šukuosena turėtų būti daroma prieš makiažą. Jaunoji turėtų vilkėti chalatėlį ar kitą aprangą, kuri leistų jaustis jaukiai. Jaunikis turėtų būti nusimaudęs duše (manau, šito jūs įamžinti nenorėsite...) ir su kelnėmis. Dažniausiai pirmas įamžinamas - jaunikio pasiruošimas. Viso apie 1-2 val. 

Jaunikio pasiruošimas
Nuotakos pasiruošimas


Pirmas susitikimas

Pirmas susitikimas. Jeigu planuojate ruoštis atskirai ir susitikti ne bažnyčioje, o prieš ceremoniją, tuomet reiktų skirti 10-15 min. jūsų susitikimo įamžinimui. Tai visada būna be galo jautrios ir gražios vestuvių dienos nuotraukos. Šis jūsų susitikimas gali vykti vieno iš jaunųjų pasiruošimo vietoje arba kur nors gamtoje ar kitoje Jums reikšmingoje vietoje. Viso apie 15 - 30min. Tėvelių palaiminimas

Jau vis rečiau sutinkama tradicija, bet taip pat labai jautri ir emociškai stipri, yra tėvelių išlydėjimas iš namų. Šiai daliai reiktų skirti min 15 min. 


Ceremonija

Kelionės laikas iki ceremonijos vietos. Būtų labai gerai, jeigu aš prie bažnyčios galėčiau būti 10-15 min iki ceremonijos. 
Ceremonija. Bažnyčioje apie 30 min. Civilinės metrikacijos skyriuje apie 15 min. 
Bendra nuotrauka prie bažnyčios 5-10 min. 


Šampano staliukas

Svečių sveikinimams ir šampano bei užkandžių ragavimui paprastai sugaištama nuo 30 min. iki 1,5 val. Viskas priklauso nuo svečių skaičiaus bei ar priiminėsite sveikinimus ir dovanas prie bažnyčios, ar norėsite su šeimos nariais įsiamžinti šalia bažnyčios ar šventės vietoje. Visada rekomenduoju šį laiką skirti bendravimui su svečiais, atvykusiais jus pasveikinti. Visus sveikinimus ir fotosesiją su svečiais rekomenduoju palikti vakarinei daliai. Tuomet nesidubliuos nuotraukos ir sugaišite mažiau laiko. Šioje dalyje mano pagrindinis darbas būtų “gaudyti” jūsų natūralias emocija, kai jau bus dingęs ceremonijos jaudulys ir galėsite dalintis įspūdžiais su draugais ir artimaisiais. Pasirūpinkite, kad bažnyčioje ir prie jos būtų paskirtas atsakingas asmuo, kuris pasakys kada svečiams išeiti iš bažnyčios ir laukti jūsų su žiedlapiais, kur jiems eiti po bendros nuotraukos bei praneštų kada jums laikas vykti į jaunųjų fotosesiją. Paprastai į vestuvių fotografo pareigas tai neįeina, tačiau jeigu neturite vestuvių koordinatoriaus ir nenorite įpareigoti savo svečių - aš mielai galiu tai paorganizuoti iš anksto sutarus. 
jaunųjų sveikinimai
jaunųjų sveikinimai


Jaunųjų fotosesija

Jaunųjų fotosesijos trukmė priklauso nuo kelių dalykų. Pirmas: ar bus pulkas ar būsite tik jūs ir/arba liudininkai. Antras: kokiu atstumu viena nuo kitos bus fotosesijų lokacijos. Trečia: ar norėsite viską atlikti greitai ar neskubant. Optimalus laikas tik jaunųjų fotosesijai 1-2 val. Jeigu su pulku - plius 1-2 val. Jeigu lauke +30 karščio, retas kuris ištveria ilgiau nei dvi valandas arba yra daromos ilgesnės pertraukėlės. 

vestuvių fotosesija Linkuvos dvare

Vestuvių vakarinė dalis

Kelionės laikas iki vestuvių šventės vietos. Visada stengiuosi į šventės vietą atvykti pirma ir dar spėti nufotografuoti salės papuošimus, saldų stalą ir kt. 
Jaunųjų sutikimas ir sveikinimai šventės vietoje. Priklausomai nuo svečių skaičiaus trunka apie 1 val. 
Vienos gražiausių nuotraukų gaunamos vadinamąją “auksinę valandą” (tai yra valanda iki saulės nusileidimo). Tad jeigu tik yra galimybė ir jūsų vestuvių šventę džiugina saulė, patariu skirti apie 20 min. vakarinės dalies laiko judviejų fotosesijai, besileidžiančios saulės spinduliuose. 

Prieš jums susėdant prie stalų vaišintis ir švęsti, mes atsisveikiname, nes čia ir baigiasi mano 8 val. darbo diena. 
vestuvių šventės stalas

VESTUVIŲ FOTOGRAFAS | PANEVĖŽYJE | VILNIUJE | KAUNE | ŠIAULIUOSE | KT. MIESTAI

Dalintis: